wz
Textové pole:

Vyjížďky

Tato stránka popisuje cyklistické akce, kterých jsem se zúčastnil. Fotografie

 z vyjížděk, jsou-li jaké, byly nasnímány digitálním fotoaparátem

Panasonic LS-65. Chcete-li rovnou navštívit galerie fotografií

bez čtení textu níže, najdete všechny zde

 

Upozornění pro slabší povahy a hnidopichy: Ne všechny komentáře u fotografií vždy odpovídají  skutečnosti !

CNW:Counter

01.01 2009  A je tu rok 2009 !  Po bujaré oslavě posledního dne roku právě uplynulého, bylo potřeba důstojně zahájit rok  nový. Je snad pro bikera důstojnější vstup do nového roku, než v sedle kola ?  Není. Proto jsme se s Vilmou odpovědně rozhodli, že se přes krutý mráz na chvíli provětráme na svých strojích.  Stálo to hodně překonávání, ale snad díky silné vůli, či možná spíš zbytkovému zůstatku alkoholu v krvi jsme to dokázali. Na první kilometry jsme se připojili k účastníkům vyjížďky JirkyD mířících do Haloun. 

Po reálném zhodnocení vlastních sil jsme  ale na Zbraslavi s ještě s dalšími třemi bikery dezertovali a přes Radotín, Ořech a Prokopské údolí najeli hezkých novoročních 50 km. Fotky z akce jsou tady.

Archiv 2009

 

 

 

 

 

 

04.01 2009  Moc nechybělo a třetí vyjížďky v prvním letošním týdnu jsem nezúčastnil, neboť jsem v ranní vánici propadl depresi a odmítl opustit vyhřátý byt. Naštěstí mě prostřednictvím ICQ přesvědčili Kibic a RK, že právě dnes venku panuje pro vyjížďky mimořádně vhodné počasí. A tak jsem se s povzdechem navlékl do všech (dvou)  svetrů, zateplených nohavic, budny a opět vyrazil. Nutno říct, že rozhodně nelituji. Sněžení brzo ustalo a teplota se celý den pohybovala těsně pod nulou, což po mrazivých dnech v uplynulém týdnu skutečně navozovalo skoro dojem  jara.

Trasy navrhoval Kibic s Meduzou a Twisterem, my s RK jsme měli jediný požadavek, a to, aby se dnes vynechali  vzhledem k napadanému sněhu úzké cestičky. Naše zoufalé volání však nebylo vyslyšeno. Kozí stezičky, kterým se snad i kozy v tomto počasí vyhýbají se stali našimi společníky po celý dnešní den.. Ale nikdo nespadl, tak jsme nakonec byli rádi za objevení nových sjezdů a výjezdů v okolí mekky pražských bikerů - Točné. 

Dnes 64 endurokilometrů. Spousta zasněžených fotek je zde  Díky všem za společnost !

28.02—1..3. 2009  Po neobvykle dlouhé zimě se konečně trochu oteplilo a přišel čas provětrat pod prachem ukryté stroje. Vyrazil jsem za Vilmou už v pátek a odkrojil si tak další půlden ze své dovolené na cestu po vlastní ose.

Do Čáslavi jsem notně zabahněn přijel po čtyři a půl hodině kombinované jízdy (silnice-polňačky-cyklostezky) podél Labe a hned po přivítání jsme s Vilmou začali spřádat plány na sobotní vyjížďku.

Slibná předpověď se sice ne zcela vyplnila a první víkendový den provázelo drobné mrholení, naše natěšené bikerké duše se ale již nedaly zastrašit. A nelitovali jsme. Trasu přes Železné hory naplánovala Vilma a nutno tě za ní Vilčo :-) pochválit. Po 46.  kilometrech po horských silničkách, kde ještě vládla paní zima, jsme  neměli dost a přidali si navrch pár set metrů plavání v Kolínském aquaparku. 

A tak, když přišlo  nedělní ráno, měl pocit, že cestu do Prahy budu muset absolvovat potupně vlakem. Nakonec mě má princezna z Čáslavi hrdinsky doprovodila až do Kolína, pak už jsem v sobě našel dost sil cestu do Prahy dojet po vlastní ose. První řádný kolovíkend mi přidal na display tachometru pěkných 250 km a ani cyklocomputer Vilmy nezůstal se svojí 100 zkrátka. Vše jsme fotograficky zdokumentovali a vyvěsili jako vždy sem.