wz
Textové pole:

Vyjížďky

Tato stránka popisuje cyklistické akce, kterých jsem se zúčastnil. Fotografie

 z vyjížděk, jsou-li jaké, byly nasnímány digitálním fotoaparátem

Panasonic LS-65. Chcete-li rovnou navštívit galerie fotografií

bez čtení textu níže, najdete všechny zde

 

Upozornění pro slabší povahy a hnidopichy: Ne všechny komentáře u fotografií vždy odpovídají  skutečnosti !

CNW:Counter

22. 3. 2010  Dlouho to opravdu vypadalo, že zima letos neskončí, ale najednou, ze dne na den, přeskočily teploměry magickou nulu a začalo jaro !  Byl první jarní den, s Vilmou jsme zrovna byli v Praze i se svmi biky a tak jsme se vyrazili podívat kousek za město, jak se probouzí příroda. Výsledky našeho 60km průzkumu jsou tady !

7. 2. 2010  Tak Vilma má konečně nové kolo a rovnou i s nášlapnými pedály ! Protože tahle zima nejspíš už nikdy neskončí, rozhodli jsme se nečekat na jaro a udělat testovací vyjížďku v ne úplně nejvhodnějším počasí.  Nechyběl u toho ani náš dědeček Panasonic a i když chvilkami zamrzal, něco nasnímal. Jak to dopadlo je k vidění zde !

21. 1. 2010  Po měsíci krutých mrazů a tedy vynucené cyklististické abstinence nevydržela Vilma dnešního dne pohled na mojí vnitřním utrpením zmučenou tvář a ve 12hod. 30min. ukázala na Stratose visícího bezvládně na stěně.  Místo dlouhých řečí prostě  zavelela  „ven“. 

Nejdřív se mi do zimy moc nechtělo, navíc dávali zrovna v televizi cyklokrosové mistrovství světa, ale nakonec jsem se oblékl a vyrazil. Dobře jsem udělal. Teplota se pohybovala těsně pod bodem mrazu, ale svítilo slunce a tak jsem  mráz ani necítil. Po krátkém kroužení kolem Vltavy jsem nabral směr Halouny. Podle diskuze na bike-forum.cz právě tam jeli sledovat MS v cyklokrosu „pražští zimní vyjížďkáři“.

      Foukal docela silný protivítr a tak jsem chvílemi propadal depresi, že mě během měsíce nečinnosti ochably šlapací svaly. Čím rychleji jsem se snažil jet, tím více jsem byl bržděn. V nepříliš dobré náladě jsem dojel do Mokropsů, kde mě z chmurů probudil okouzlující pohled na zamrzlou  Berounku. Pak už to bylo coby dup do zasněžených Haloun, kde jsem mezi mnoha běžkaři nalezl bikerskou ekipu v následujícím složení: Teepex, Crom, Twister, Jonti, Pendolino. Kluci se právě chystali k odjezdu, ale trpělivě počkali až do sebe naleju čaj  a nasoukám do svých nenasytných útrob polévku prdelačku s obří porcí prejtu s bramborem a zelím. Stihl jsem to všechno ještě za světla.

Krátce na to jsme vyrazili na cestu zpět. Louka za Halouny byla sice díky množství sněhu nesjízdná, ale jinak jsme jeli bez zastávky.

Díky za hezký den všem a Vilmě obzvlášť !  Fotky jsou tady