wz
Textové pole:

Vyjížďky

Tato stránka popisuje cyklistické akce, kterých jsem se zúčastnil. Fotografie

 z vyjížděk, jsou-li jaké, byly nasnímány digitálním fotoaparátem

Panasonic LS-65. Chcete-li rovnou navštívit galerie fotografií

bez čtení textu níže, najdete všechny zde

 

Upozornění pro slabší povahy a hnidopichy: Ne všechny komentáře u fotografií vždy odpovídají  skutečnosti !

CNW:Counter

Archiv 2010

 

1.-3.  2010

 

 

 

 

 

 

12 5. 2010  Sobotní dopoledne  jsem měl pracovní, odpoledne jsem chtěl podniknout nějaký malý výletek na silničce.  Ve čtvrtek se ale za mnou stavil do obchodu Meduza, že se chce jet podívat na 24hodinový závod horských kol do Liberce. „Přijedu tam vlakem a cestu zpět dáme spolu“ napadlo mě. Meduza se zamračil a nazval mě hysterkou. „Přece nepojedeš vlakem“ rozčílil se. „ Pojedeme spolu odpoledne, vrátíme se v noci“ rozhodl. No moc se mi to nezdálo, ale nakonec jsem souhlasil.

Vyjeli jsme ve 13 hodin za teplého slunečného počasí. Meduza mi rychle protáhl Prahou, na smafory si jako obvykle nehrál a už jsme uháněli do Lberce. Přes Český Dub a úpatí Ještědu jsme kolem 18 hodiny dosáhli závodiště ve Vesci, kde probíhal 24hodinový závod s názvem Těžká Pohoda.

Meduza hned zkušeně zamířil do stánku plného drátů a různých přístrojů. Tam mu zdarma, zřejmě v domnění, že je závodník, omotali nohy elektrodami a pustili do něj proud. Meduzovi začali nohy vesele poskakovat a na  tváři se mu rozzářil blažený výraz. Pak jsme pojedli několik klobás, vypili něco kofoly a piva, pozdravili se s kamarády a za rychle se kazícího počasí  vyrazili v 19 hodin na zpáteční cestu. Průtrž mračen nás dostihla 20 km od Liberce., přečkali jsme jí v lese pod stromy, ale mokří jsme byli i tak skrz na skrz. Já měl naštěstí v batohu aspoň lehkou větrovku, chudák Meduza klepal je v dresu kosu až do Prahy. Tam jsme dorazili v 1 hodinu v noci po 234 km. Vykoupal jsem se, padl do postele a spal až do 11 hodin. Fotky ze závodu a jízdy tam a zpět jsou tady.